درباره من

هنر خیاطی مثل خیلی از هنرهای دیگه در بعضی‌ها یک توانایی ذاتیه و در بعضی‌ها نه، خوبی این هنر این‌که با گذراندن دوره‌ها و تمرین‌های مکرر می‌شه خیاطی کرد و یک خیاط حرفه‌ای شد.

خیاطی یک هنر خلاقانه است که یک احساس کمال و موفقیت همراهش دارد، وقتی چیزی را با این هنر خلق می‌کنم این حس‌های وصف‌ناپذیر رو لمس می‌کنم.

هنر خیاطی، آرین سلطانی

اغلب خاطرات زمان بچگی من مربوط میشه به خیاطی‌های مادرم، زمانی که با هم می‌رفتیم به پارچه فروشی‌های مختلف و پارچه‌های زیبا و با کیفیتی می‌خریدیم، بعد من کنارش می‌نشستم، مادرم با اون پارچه‌ها برای من و من با اضافه‌هاش برای عروسکم لباس می‌دوختیم. لباس‌هایی که من در سن ۵ تا ۱۰ سالگی درست می‌کردم به جز ذوق‌ها و خلاقیت‌های کودکانه و اشکال هندسی به هم وصل شده چیز دیگه‌ای نبود اما مادرم مشوقم بود و همیشه می‌گفت که این‌ها خیلی زیباست.

بزرگترین شانس زندگی من در این هنر حضور مادرم به عنوان معلم خیاطی من در کنارم بود، او به من خیاطی یاد داد و از همون لحظه اول علاقه من به مد و پوشاک شکل گرفت، علاقه‌ای که سال‌ها طول کشید تا به وجودش پی ببرم.

مادر من سال‌ها قبل از تولد من در بوشهر، برازجان مزون و مرکز آموزش خیاطی و طراحی لباس داشت و بعد از نقل مکان به مشهد علاوه بر مزون خودش، در این شهر طراح و برشکار تولیدی لباس بچه‌گانه، طراح و خیاط لباس عروس بود تا زمانی که متوجه شد سرطان پیشرفته سینه دارد، بعد ار اون هم فقط لبخند زد و تا زمانی که توانش رو داشت به طراحی لباس و خیاطی ادامه داد.

سال‌ها از فوت مادرم می‌گذره و چند وقتی است که من فعالبت جدی خودم در زمینه پوشاک را شروع کردم، انگیزه من برای این کار علاوه بر لذت و علاقه‌ای که از طراحی لباس می‌برم، به تکراری بودن و  کیفیت پایین لباس‌های موجود تو بازار بر می‌گرده. البته این روزها با وجود طراح‌های جوان ایرانی لباس‌های غیر کپی و یا حتی خاص زیبایی رو می‌شه پیدا کرد، اما هنوز هستند کسانی که به‌خاطر کاهش هزینه‌های تمام شده از پارچه‌های با کیفیت استفاده نمی‌کنند و برای من این هنوز غم‌انگیزه!

این وب سایت، وب سایت شخصی من (بهتر بگم وبلاگ شخصی من) و با این هدف طراحیش کردم که محلی برای زدن حرف‌های من و ارتباطتم با بقیه باشه.

منتظر نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستم.

آرین سلطانی

پانوشت: به نظر من، هر هنری را با تمرین و پشتکار می‌توان خیلی خوب یاد گرفت، انجام داد و لذت برد.